O fundacji

Nasze cele

Inicjowanie, wspieranie i promowanie przedsięwzięć muzycznych w kraju i za granicą.

Nawiązanie stałej artystycznej współpracy między miastami północnej Europy.

Umacnianie pozycji miasta Gdańska na kulturalnej arenie tego regionu.

Upowszechnianie wykonawstwa muzyki klasycznej, a w szczególności muzyki kameralnej poprzez organizację koncertów, spotkań, przeglądów oraz wszelkich aktywności twórczych.

Misja

Wierzymy, że muzyka jako uniwersalny język, może poruszać serca ludzi na całym świecie, niezależnie od szerokości geograficznej, pochodzenia czy kręgu kulturowego. Spotkanie wykonawcy i odbiorcy, podczas którego często tworzy się wyjątkowa atmosfera, przynosi wiele korzyści obu stronom i jest dla nas inspiracją do dalszej pracy i rozwoju.

Historia

Fundacja Hanseatica w aktualnej formie działa od 2017 roku. Sami jesteśmy artystami, współpracujemy z najlepszymi specjalistami w swoich branżach gwarantując naszym odbiorcom kulturę na wysokim poziomie. Muzyka, a zwłaszcza klasyczna niesie za sobą doświadczenie, kunszt i głębię która przy bliższym poznaniu i zrozumieniu daje odbiorcy wiele przyjemności, pobudza jego twórczy potencjał i potrafi zaskakiwać!

Początki Fundacji Hanseatica sięgają 2004 roku...

O fundacji

Zespół Fundacji od roku 2019 tworzą:

Robert Kwiatkowski — prezes

Dominika Glapiak — wiceprezes

Błażej Goliński — członek zarządu

Współpracujemy z ludźmi pełnymi pasji, profesjonalnie zajmującymi się różnymi dziedzinami kreatywnego działania. Wśród naszych stałych partnerów są:

Joanna Bogusz — visual&web design, branding

Bartosz Kołaczkowski — fotografia, video